Артур Конан Дойл

Артур Конан Дойл — шотландський письменник, відомий насамперед своїми детективними творами про Шерлока Голмса. 

Шкільне життя письменника пройшло в «похмурих баштах і стінах» підготовчої школи Годдера, а потім єзуїтського коледжу Стонігерст. Зі шкільних років у Конана Дойла буквально «заговорив» розповідач. У жовтні 1879-го з'явилася його розповідь «Таємниця Сесасської долини». 1881 року Конан Дойл отримав університетський диплом, став  бакалавром медицини і магістром хірургії. Тоді він намалював карикатуру, зобразивши на ній себе з дипломом і підписав її «Ліцензія на вбивство». Упродовж 1882-1890 років займався лікарською практикою. 

У лютому 1888 року А. Конан Дойл завершив роботу над романом «Пригоди Міка Кларка», оповідав про Повстання Монмута (1685), метою якого було повалення короля Якова ІІ. Роман побачив світ у листопаді. Першим серйозним історичним твором Конан Дойла вважається роман «Білий загін». У ньому автор звернувся до критичного етапу в історії феодальної Англії, узявши за основу реальний історичний епізод 1366 року, коли в Столітній війні настало затишшя і стали виникати «білі загони» добровольців і найманців. 

Наполеонівським війнам, від Трафальгара до Ватерлоо, Конан Дойл присвятив «Подвиги бригадира Жерара» і «Пригоди бригадира Жерара». 1892 року були закінчені «франко-канадський» пригодницький роман «Вигнанці» та історична п'єса «Ватерлоо», головну роль у якій зіграв відомий у ті роки актор Генрі Ірвінг.

Пригодам Шерлока Голмса присвячені чотири романи:  «Етюд у багряних тонах» (1887),  «Знак чотирьох» (1890),  «Собака баскервілів»,  «Долина жаху» — і п'ять збірок оповідань, найвідоміші з яких —  «Пригоди Шерлока Голмса» (1892), «Записки про Шерлока Голмса» (1894) і «Повернення Шерлока Голмса» (1905).