День народження суперзірки укрліту Юрія Андруховича - вітаємо!

Друзі, цього весняного чудового дня святкує день народження Юрій Андрухович – поет, прозаїк, перекладач, кандидат філологічних наук та суперзірка укрліту! Хто ще не знайомий з його життям та творчістю, пропонуємо зробити це просто зараз:

Юрій Андрухович теж колись був підлітком і ламав голову, ким стати в цьому житті. Спочатку бачив себе археологом, та надто рано він зрозумів, що його шанси мізерні. Школа не приносила йому багато радості. Отже, професія вчителя теж пройшла повз.

Письменник - це не про покликання, яке ти отримуєш при народженні на світ Божий. Як до всіх відомих людей раптово приходять найгеніальніші ідеї, так і в сьогоднішнього іменника з’явилася думка бути поетом. Під час неминучої спеки на пляжі в Одесі, у дев’ятому класі. Свої вірші нікому не показав, поки не вступив до Українського поліграфічного інституту. Там для нього авторитетом став не пафосний літературний критик з енн-річним досвідом, а п’ятикурсник. Ось так здобутки поета потрапили в люди.

Вже пізніше Юрій Андрухович почав дивувати прозаїчними творами. Якщо вони не закохували у себе читачів, то точно вражали. Чому «Рекреації», «Перверзія», «Таємниці» та інші романи стали популярними? Бо у кожному з них усе кипить, змінюється, вибухає. Усе по-чесному і відкрито, з абсурдом українського суспільства, пересічного люду та влади. Сам Юрій каже, що цінності не можуть бути абстрактними. От він бере і втілює їх. Тільки скажіть, що не любите це солодке і гірке життя у його творчості. Не повіримо)

Письменник живе пліч-о-пліч з музикою. Навіть не працює без неї. Ловіть бонус – добірка музчних вподобань іменника: Led Zeppelin, Elton John, Procol Harum, The Clash, New Model Army, The Cure. А от соц-мережі – це зло. Юрій Андрухович – найщасливіша людина серед нас усіх, бо спілкування йому вистачає і у повсякденному світі.

І наприкінці – суперпорада: менше інтернету – більше книжок! Зробіть собі какао/чай/каву та відсвяткуйте ювілей улюбленого письменника, або завітайте на каву до нас

Iнші статті: