Сильна та рішуча Соня Грін

За кожним видатним чоловіком стоїть не менш геніальна жінка. 16 березня святкуємо День народження Соні Грін, письменниці та дружини Говарда Лавкрафта – відомого американського письменника в жанрі жахів та містики. Упевнені, що ви чули про його «Лавкрафторські жахи». Та наважитись на творчість йому допомогла сильна та рішуча Соня Грін.

Дівчинка народилася в єврейській родині. З часом батько відправився працювати в Європу і зник, то ж матері довелося взяти все в свої руки: змінити прізвище і країну. Соня подорослішала рано – у 13 вже працювала модисткою.  А далі одруження, діти, робота і таке цікаве життя. Керівна посада в компанії модного одягу перетворила Соню на справжню бізнес-леді. Та це не завадило їй почати писати.

Її будинок став місцем зустрічей «Клубу блакитного олівця». Серед гостей-журналістів Соня одразу помітила її майбутнього чоловіка Говарда Лавкрафта. Хоча жінка зізнавалася, що захоплювалася його особистістю, але не зовнішністю чоловіка. Соня не забарилася, набралася рішучості і почала листування з жуналістом. Приїхала до нього в гості і видала журнал «Ренбоу», де публікувалися її твори і Говарда. Листування не припинялося, чоловік виписував до 50 сторінок! З цього почалася його творчість. І хто міг подумати, якби не Соня, можливо світ і не знав би про Говарда Лавкрафта, Тінь над Інсмутом та Поклик Ктулху.

Одружитися запропонувала теж Соня. Та життя склалося не так, як мріяли. Родичі були проти шлюбу, жінка втратила високооплачувану посаду, власний бізнес не задавався. Усе йшло до розлучення. Ініціативу знову ж взяла Соня. Ходять чутки, що Лавкрафт так і не підписав документи зі згодою на розлучення.

Соня продовжувала писати, відкрила власний магазин капелюхів та спалила усі листи від Говарда. Нове одруження не принесло щастя. У серці постійно жили почуття до Говарда Лавкрафта. 

Iнші статті: