Українці не читають! Шо-шо? Які це українці?

Такі новини ми отримали від ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» разом із Київським міжнародним інститутом соціології в результаті проведеного опитування.

За результатами опитування, упродовж останнього року 23% дорослого населення України хоча б один раз відвідали бібліотеку або книгарню. Ще 13,1% не відвідували, але читали книжки. Водночас 60% зазначили, що за цей час не читали ані електронних, ані друкованих книжок і не відвідували ані бібліотек, ані книгарень.Невтішно, еге ж!

Припиніть панікувати, друзі, адже ми знаємо, що це не про вас!  Ми підготували власне дослідження, що базується виключно на статистиці передпродажів книг видавництва Моя книжкова полиця.

Наводимо дані передпродажів, тобто кількість проданих примірників, ще до їх виходу з друку:

Квітень 2018 року - Клер Імер. Хто живе в тобі. Історії про мікробів, для яких ти рідний дім - 463 примірники.

Жовтень 2018 року - Крута математика. Трейсі Янґ і Кейті Г’юветт - 701 примірник.

Листопад 2018 року - Крута Фізика. Сара Ґаттон та Крута Архітектура. Саймон Армстронґ - 420 та 390 примірників.

Грудень 2018 року - Рексик. Велика книга пригод - 394 примірники.

Ми сміливо вважаємо це перемогою, адже читацький інтерес видався настільки потужним, що спраглі якісної україномовної літератури українці, готові інвестувати у книжкові проекти.Респондентами за даним дослідженням були виключно дорослі, а це свідчить, що до уваги не брали найважливішу верству населення країни - дітей! Дітлахи читають щодня, а те й кілька разів на день. Не можна оминути увагою й турботливих батьків, які читають своїй малечі і вже давно укорінили книжковий ритуал вечірніх читань у своїх родинах. А тут математика проста - діти наше майбутнє і шанс на позитивні зміни. Читаєш малюкам і читаєш сам!

Небажання відвідувати бібліотеки та книгарні часто свідчить про низьку привабливість цих закладів для читачів. Непривітність персоналу, відсутність цікавих заходів, гарного асортименту та загалом комплексу послуг, які здатні вирішити потреби пересічного українця - популярізації читання і разом з тим підвищенню культурного рівня населення країни не сприяють.

На дитячих читанках у книгарнях "Моя книжкова полиця" як правило дуже людно! Малеча та батьки охоче долучаються до процесу читання, натхнено обирають книги для себе і дітлахів. Дитячі читанки вже стали майданчиком для затишного культурного спілкування батьків та дітей.

Саме у створенні цікавих заходів, формуванні асортименту з турботою про читача, створенні світлих і гарних закладів  ми бачимо перспективу розвитку освіченості українців.

Коли постає питання,  чи готовий українець витратити кошти на книгу, наступним постає питання - як і де він готовий це зробити.


Створювати умови для читачів - найперша завдання тих, хто опікується рівнем освіти в країні та її добробутом.
 

 
Iнші статті: