Код товару:
9789669429278
В наявності
260 грн
Кількість:
1
 • Виробник:Vivat
 • Код товару:9789669429278
 • Автор:Вахтанг Кіпіані
 • Рік видання: 2019
 • Кількість сторінок: 688
 • Формат: 145х205 мм
 • Обкладинка: Тверда
Опис:

 

Поет і Громадянин Василь Стус (1938–1985) не зміг побувати на презентації жодної зі своїх книжок. Бо в Україні його не друкували — збірки віршів ходили по руках у самвидавному вигляді, а публікували їх лише за кордоном. Участь у русі незгідних з русифікаторською й антиукраїнською політикою, активна правозахисна позиція двічі приводили Стуса на лаву підсудних — за статтею «Антирадянська агітація і пропаганда».

 У цій книжці зібрано документи з шеститомної кримінальної справи, яка зберігається на полицях колишнього архіву КДБ УРСР у Києві (нині — Галузевий державний архів СБУ). Як і за що було заарештовано поета? Хто під час процесу намагався врятувати Василя Стуса, а хто зробив усе, щоб він назавжди зник за ґратами політичної зони на Уралі? До матеріалів 1980 року ми додали кілька публікацій, з яких читачі дізнаються про маловідомі факти життя, ув'язнення та загибелі одного з найбільш визначних не тільки українських, а і європейських поетів ХХ століття.

 У книжці вміщено архівні документи зі справи Василя Стуса (протоколи обшуків, допитів, листи, статті і т. д.), фотографії, статті Вахтанга Кіпіані, а також відомих дисидентів — Василя Овсієнка, Леоніда Бородіна. Додано останні прижиттєві нотатки Стуса — «З таборового зошита», таємно передані з табору на волю. Передмова Вахтанга Кіпіані.Відгуки (1):
 • Ольга
  17 серпня 2020, 19:37

  Ім’я Василя Стуса знайоме не лише літературознавцям, а й кожному школяреві. Людина міцного характеру, незалежної думки і сильного духу, він був проти безчинства і жорстокості. Дивовижно, як один поет став загрозою для «могутньої» влади. Ще досі залишається багато загадок у його біографії, і чим ґрунтовніше вивчаєш різні ресурси, тим більше питань виникає.

  Здається, що документи – це лише суха інформація. Ні. Щоденник автора, матеріали судових засідань, інші архівні свідчення, зібрані у книзі, розкривають громадянську позицію Василя Стуса. У них чітко видно боротьбу дисидента за мову і свободу. Раджу читати книгу вдумливо та уважно.

Залишити відгук

Дякуємо за залишені відгуки. Для того, щоб залишити відгук Вам просто заповніть форму нижче.

Інші товари цієї категорії: